Stagecoach podniká právne kroky proti West Coast

Stagecoach a jeho partneri boli minulý mesiac vylúčení z prevádzkovania troch koncesií Ministerstvom dopravy (DfT).
 
DfT zakázal ponuky, pretože nespĺňali pravidlá dôchodkového zabezpečenia.
 
Tvrdenie tvrdí, že DfT porušila svoje zákonné povinnosti, medzi ktoré patrí aj „spravodlivé“ verejné obstarávanie.

vlak
 
Hovorca uviedol, že Stagecoach "vedome predložil nevyhovujúce ponuky", a zatiaľ čo oddelenie nebude komentovať súdne konania, malo "úplnú dôveru" vo svojom franchisingovom konaní.
 
Odborník na verejné obstarávanie Andrew Dean z advokátskej kancelárie Clifford Chance uviedol, že súd „pravdepodobne nebude zasahovať“ do rozhodnutia o vylúčení DfT, „pokiaľ Stagecoach nedokáže predložiť silné dôkazy“.
 
Dosiahnutie mimosúdneho urovnania so Stagecoachom sa môže ukázať ako problematické pre DfT, pretože by potenciálne povzbudilo iných nespokojných operátorov, aby začali podobné výzvy.
 
Tajomník tieňovej dopravy pre labouristov Andy McDonald sa zameral na svojho partnera Chrisa Graylinga a povedal, že krok Stagecoacha "ukazuje, že tento systém je mimo reformy".
 
"Len plány Labour na zjednotenie koľaje a vlakov v jednej verejnej spoločnosti môžu priniesť cenovo dostupné cestovné a spoľahlivé služby pre cestujúcich v železničnej doprave," dodal.
 
Začiatkom tohto mesiaca, Stagecoach povedal, že začal podobné konanie po strate East Midlands povolenie.

koleje
 
Ministri diskvalifikovali Stagecoachu z re-ponuky na franšízu – ktorá má služby smerujúce do Lincolnu, Liverpoolu, Norwichu a Nottinghamu – potom, čo DfT vyjadrila obavy o svoje záväzky týkajúce sa dôchodkov.
 
Uchádzači o franšízy boli požiadaní, aby znášali dlhotrvajúce riziko financovania v príslušných sekciách Železničného dôchodkového systému, povedal Stagecoach.
 
Regulátor dôchodkov odhadol, že železničný priemysel v Spojenom kráľovstve potrebuje dodatočných 5 až 6 miliárd libier na zaplnenie deficitu dôchodkov, zatiaľ čo spoločnosť uviedla, že je požiadaná, aby prevzala riziká, ktoré „nemôže kontrolovať a riadiť“.