Čo patrí do spálne

Spálne sú pre nás skutočným domovom. Málokto sa neteší na to, ako si doma pospí a zrelaxuje. Ak sa radíte medzi skupinku nešťastlivcov s neplnohodnotným spánkom, mali by ste spozornieť. Nie je to totiž len o vašom oddychu, ale aj o chvíľach, ktoré vo vašej spálni netrávite spánkom.

nábytek

Čo potrebujete
Na túto otázku je aj jednoduchá odpoveď. Stačí vám posteľ. Uprednostňujte drevené postele s kvalitným matracom. Ten je treba meniť v závislosti od opotrebovania. Nezabudnite si meniť posteľné prádlo raz za dva týždne. Nemajte na posteli ani žiadne zbytočnosti v podobe kopec vankúšov. Okrem tejto samozrejmosti si mnohý nevedia svoj nočný rituál predstaviť bez nočného stolíka. Nemali by ste na ňom mať neporiadok alebo elektroniku. Zabudnite na telefón či notebook v spálni. Na stolíku by ste mali mať nočnú lampu, budík a nejakú tú knihu. Ďalším neodmysliteľným kusom nábytku je u nás skriňa na oblečenie. Zatiaľ čo v iných štátoch sa domy stavajú už so šatníkom, na Slovenku sa takémuto luxusu len málokto teší. Preto si vyberajte radšej vstavané skrine, ktoré do priestoru pridajú celistvosti a sú veľmi praktické. Vyvarujte sa zbytočným zrkadlám na dvierkach a rovnako majte na mysli to, aby ste v skrini nemali neporiadok či nepotrebné haraburdy.

Toaletný stolíkby u vás nemal byť výnimkou. Dámy ho bezpochyby potrebujú na úpravu svojho zovňajšku. V takomto prípade voľte k nemu len taburet, ktorý sa elegantne schová pod stolík. Na to, aby ste si zútulnili izbu vám postačia tmavé závesy či čerstvo natreté steny.

ložnice

Čo rozhodne vylúčte
Vyvarujte sa najčastejšej chyby a to tej, že si zo spálne urobíte pracovňu. Notebook, listiny či faktúry sú problémami, ktoré si donesiete doslova do postele. Taktiež sa vyhnite elektrickým drôtom naťahaným cez izbu alebo takému modemu. Rozhodne si do izby nesťahujte ani televízor. Nepatrí sem ani náradie na cvičenie či iné dynamické nástroje. Dbajte na harmóniu, vyrovnanosť a rovnováhu. Pokoj si zaručíte len takto.