Čo sa deje pred Vaším domom, keď nie ste doma?

Hovorí vám niečo pojem fotopasca? Ak nie, tak každú chvíľu o týchto produktoch určite začujete, pretože ich je na dnešnom trhu stále viac a nachádzajú svojich spokojných majiteľov. A týchto majiteľov delíme všeobecne na dve skupiny:

  • Kvalitné fotopasce využívajú buď poľovníci, alebo v druhom prípade ľudia, ktorí hľadajú spoľahlivé zariadenie na ochranu majetku.

kamerovysystem

V prvom prípade, teda ak vravíme o využití fotopascí pre účely poľovníkov, tak vlastne v danom odvetví nejde o žiadnu novinku, ale skôr o dobre známu vec, vďaka ktorej sa dá dodržiavať detailný prehľad v konkrétnej oblasti, kde bude fotopasca umiestnená. To umožňuje sledovať zver, ale napríklad tiež aktivitu pytliakov. Na rozdiel od nejakého bežného fotoaparátu je však s týmto produktom možné robiť detailnejšie zábery a v súčasnosti už aj zábery vo vysokokvalitnom rozlíšení.

Lenže tento produkt začínajú využívať aj mnohí bežní ľudia, čo sa nezaoberajú poľovníctvom a dokonca ani prírodou. Pretože ide zariadenie, s ktorým sa dajú rovnako kvalitne sledovať domy, podniky a obchody a zaznamenať tak prípadnú krádež či poškodenie majetku, či osoby, ktoré tam nemajú čo hľadať. Rovnako sa dá vďaka tomuto kvalitnému zariadeniu monitorovať napríklad aj auto či iný majetok. Zariadenia sa dajú ovládať prakticky- cez smartphone.

  • Tieto vychytávky a ďalšiu kvalitnú technológiu na monitorovanie objektov vám sa dnes dajú zakúpiť prehľadne online, rovnako ako kamerové systémy a alarmy.

kamera

Viac o alarmoch sa dozviete „tu“- a v našom článku sa ešte bližšie pozrieme na vlastnosti kamerových systémov.

Takéto sety analógových alebo IP kamier je možné umiestniť do objektu, ktorý chcete mať monitorovaný, väčšinou teda ide opäť o rodinné domy alebo podniky, ale svoje využitie nachádzajú napríklad aj pri monitorovaní chaty ako aj verejných priestorov. V súčasnosti už ale vieme, že analógové sety kamerových systémov robia trochu zastarané zábery, respektíve ostrejšiu a detailnejšiu kvalitu záznamu poskytujú modernejšie typy kamier s označením IP (sieťový protokol).