Napínacie plachty si nekupujeme len na pár mesiacov, dbajte preto na šetrnú starostlivosť

Vďaka napínacím plachtám je oddych v posteli plnohodnotnejším a určite aj komfortnejším. Predĺžme teda životnosť napínacích plachiet niekoľkými jednoduchými úkonmi a postarajme sa tak o to, aby nám táto súčasť posteľnej bielizne vydržala oveľa dlhšie. Podstatnú časť tejto starostlivosti teda tvorí pranie a pri nastavovaní pracieho cyklu sa jednoznačne musíme riadiť odporúčaniami uvedenými na štítku. Drvivá väčšina týchto informácií teda obsahuje inštrukciu, aby pranie prebiehalo v teplotnom rozpätí 30 až 40 stupňov.

velká postel

Cyklus s týmito parametrami by sme určite mali nastaviť aj v prípade, že sme napínacie plachty ešte na matrac nenatiahli a nespali na nich. Posteľná bielizeň, ako akýkoľvek iný druh textilného výrobku, je v procese výroby ošetrený rôznymi prípravkami tak, aby sa v ňom počas prepravy neuchytili rôzni škodcovia. Nakoľko dochádza k bezprostrednému kontaktu napínacích plachiet s našou pokožkou, mali by sme sa tieto prostriedky snažiť z textílie dostať preč a to zabezpečíme práve okamžitým vypraním.

saténové povlečení

Napínacie plachty nám slúžia každý deň a aj vďaka tomu by sme sa k nim mali správať šetrne

Pred naložením napínacích plachiet do práčky by sme vám odporučili ich obrátiť vnútornou stranou navrch. V prípade uvoľňovania farieb vieme takýmto jednoduchým úkonom tento proces predĺžiť a oddialiť ich postupné vyblednutie. Niekoľkými slovami sa dotkneme aj typu pracieho prášku. Pokiaľ teda máte napínacie plachty v bielom odtieni, pokojne viete použiť prací prostriedok na biele prádlo. Pokiaľ teda vlastníte pracie plachty v akomkoľvek tmavom odtieni, potom by sme vám odporučili prací prostriedok na farebné prádlo. Variant na biele prádlo totižto obsahuje bielidlo a táto zložka by mohla spôsobiť postupné odplavovanie farieb. Pranie je potrebné zvoliť na nižších otáčkach a tie budú v drvivej väčšine prípadov plne postačovať. Napínacie plachty sú často vyrobené z tých najjemnejších materiálov a pranie na vyšších otáčkach by im mohlo ublížiť. Dôvodom je vyššie trenie v týchto prípadoch a opakovaným a častým praním s týmto nastavením môže opäť dochádzať k ich postupnému znehodnoteniu a celkovej degradácii materiálu. Napínacie plachty rôznych druhov, ale aj inú posteľnú bielizeň nájdete na webovej stránke https://www.luxusna-spalna.sk/.