Nemáte už 20 rokov? Nevadí, aj seniori dokážu pózovať s noblesou a gráciou

Pohľad na prehliadkové móle je niekedy žalostný. Módne novinky predvádzajú mladučké modelky vo veku, ktorý má od plnoletosti ešte ďaleko a každý rok sa táto veková hranica posúva smerom dole. Zmenu v smerovaní sa rozhodla začať ruská modelingová agentúra a svoj záujem orientuje na staršie modelky a modelov. Získali si tým pozornosť aj slávnych módnych domov.Seniori pri tanci.jpg

Oldushka Models je priekopníkom

Ak sa nejaká z modelingových agentúr rozhodne osloviť a prijímať starších ľudí ako modelky a modelov a už ich nevymení za mladšie, ale pracuje iba s nimi, je to pre verejnosť šok. Pravda je však taká, že každý, kto sa pozrie na fotografie s týmito seniormi, musí uznať, že z nich sála skutočný život, ktorý prežili, zároveň je ich pôvab a krása ukrytá vo vráskach. A túto autentickosť im závidia aj ich mladí kolegovia a kolegyne. Zakladateľ ruskej modelingovej agentúry Oldushka Models, Igor Gavar, spolu so spolupracovníkmi stavili na krásu ľudí vo veku od 60 až do 85 rokov.

Vek je len číslo

Možno to znie neuveriteľne, ale o týchto modelov a modelky „v rokoch“ majú záujem odborníci zo sveta reklamy a modelingu, oslovili ich už dokonca aj svetoznáme módne domy a ponúkli im prácu. Fotia aj v odevoch, ktoré sú primárne určené pre mladých a sú u nich obľúbené, a práve v tomto oblečení očarili. Niektorí z nich sa už stali aj stálicami. Dokazujú, že vo svete, v ktorom je na prvom mieste mladosť, sa môžu presadiť aj „iní“, sú inšpiráciou pre ostatných a akýmsi vzorom, že aj keď už dávno nemajú výzor tínedžerov, majú čo svetu dať a ukázať. V poslednom období sa dosť bojuje proti ultraštíhlym modelkám, a tak sa do popredia dostávajú ženy veľkosti plus size, tak prečo by to malo byť inak pri veku?
Mladá žena.jpg

Nebojte sa starnutia

Snažiť sa zastaviť čas môžeme koľko len chceme, ale nikdy sa nám to nepodarí. Niekedy je výsledok tohto snaženia úplná katastrofa, a preto je jednoduchšie uvedomiť si to a prijať svoj vek s pokojom, pôvabom a gráciou. Krásny, mladý človek, pozerajúci sa na nás zo strán časopisov či katalógov je určite lákadlom, ale elegantne zachytená krása života vo vráskach seniora je originalita a prirodzenosť každého z nás.