Neviete sa rozhodnúť medzi klasickými hodinkami a inteligentnými? Po ktorých sa oplatí siahnuť?

Klasické ručičkové hodinky sú tu s nami už dlhé stovky rokov, avšak neustály vývoj nových technológií spôsobil postupne vznik digitálnej verzie hodiniek, z ktorej neskôr vznikol najnovší trend súčasnosti, a to hodinky inteligentné. Kým popularita inteligentných smart hodiniek neustále narastá, stále sa nájdu aj skupiny ľudí, ktorí na klasické ručičkové hodinky nedajú dopustiť. Narastajúca popularita smart hodiniek však zároveň spôsobuje aj určitú nerozhodnosť a zmätok v tom, ktoré hodinky sa dnes oplatí skôr kúpiť.

černé hodinky

Potrebujem naozaj inteligentné hodinky alebo mi vystačí aj klasika?

Inteligentné hodinky prinášajú s ich používaním veľa užitočných funkcií, pričom ich najčastejšími užívateľmi sú hlavne športovci, ktorí ich obľubujú práve kvôli možnosti sledovania svojich športových aktivít. Vrátane merania športových aktivít a pohybového výkonu či merania základných zdravotných funkcií ponúkajú inteligentné hodinky dnes toho o mnoho viac. Vyhľadávané sú najmä na základe ich možnosti spárovania so smartfónmi, čo umožňuje prepojiť medzi sebou obe zariadenia a používať tak rovnaké aplikácie. Smart hodinky tým pádom sprostredkúvajú prístup k mobilu aj vtedy, ak ho práve nemáte na blízku či si nemôžete dovoliť ho v danej chvíli použiť.

Vďaka prepojeniu s mobilným zariadením budete mať prehľad o volaniach, ktoré môžete dokonca na niektorých modeloch hodiniek zodvihnúť či naopak zrušiť alebo odpovedať na doručené SMSky. Zároveň budete mať k dispozícií aj prehľad medzi upozorneniami zo sociálnych sietí či e-mailu a iných dôležitých aplikácií, ktoré si môžete vďaka hodinkám prečítať aj bez prítomnosti vášho telefónu. Táto funkcia prináša výhodu práve v situáciách, kedy sa potrebujete rozhodnúť či je naozaj nutné vyťahovať či hľadať telefón a odpovedať okamžite, alebo môžete upozornenie vyriešiť aj neskôr. Za zmienku určite stojí spomenúť aj možnosť realizácie platieb prostredníctvom smart hodiniek, vďaka čomu pohodlne zaplatíte za váš nákup iba s pomocou vašej ruky, bez nutnosti hľadania karty či vyťahovania mobilu.

sportovní hodinky

Rizikovým ukazovateľom pri takýchto inteligentných hodinkách však môže byť batéria a jej výdrž, ktorá je pri porovnávaní s klasickými hodinkami samozrejme oveľa nižšia a je nevyhnutné ich tým pádom nabíjať pomerne často. Pokiaľ teda nevyhľadávate žiadnu z vyššie spomenutých funkcií, prípadne využívate na tieto účely čisto váš smartfón a jediným dôvodom, pre ktorý uvažujete o kúpe hodiniek je sledovanie času, klasické hodinky vám budú bohato stačiť.