Prilby na motorku alebo rôzne typy prevedení

Jazda na motorke prinesie ten správny zážitok najmä vtedy, ak bude bezpečná. Tým pádom musíme myslieť aj na hlavný bezpečnostný prvok, čiže prilbu. V tomto smere sú ale možnosti pomerne široké a ideálne je prispôsobiť výber konkrétnejším požiadavkám. Predovšetkým vybrať typ, ktorý by zodpovedal pravidelnej trase, motorke a štýlu jazdy, ktorý pravidelne praktizujeme. Vo viacerých prípadoch jeden výrobca, respektíve značka ponúka hneď niekoľko odlišných variantov. Otvorené, integrálne, vyklápacie,… K čoraz známejším značkám, no pritom s prístupnou cenou sa v tomto smere radí aj HJC
. Tieto modely sú napríklad špecifické kvalitnou aerodynamikou (najmä novšie verzie) a takisto už zmienenou ponukou rôznych prevedení.
Pre každú jazdu je samozrejme najdôležitejšie, aby bola bezpečná. V súčasností však požadujeme aj istý komfort a moderné vlastnosti, v neposlednom rade atraktívny dizajn. Tieto vlastnosti je ale dôležité spojiť takisto s prevedením, ktoré by zodpovedalo našej pravidelnej jazde. V skratke teda poznáme tieto typy prílb:
Integrálna, ktorá sa radí k najčastejšie používaným z hľadiska športových ako aj rýchlejších cestných motoriek. Poskytuje maximálne zabezpečenie, nakoľko pokrýva celú hlavu, respektíve je uzavretá a okrem celej hlavy chráni aj tvár a bradu. Najmä v prípade športových „integrálok“ ide z hľadiska dizajnu o totožnú formu, akú vidíme u profesionálnych jazdcov.Jazda na motorke, rýchlosť.jpg
Vyklápacia sa radí k populárnym možnostiam vďaka tomu, že kombinuje kvalitnú bezpečnostnú stránku spolu s pohodlným nosením. V neposlednom rade je faktorom najmä šikovné ovládanie, ktoré predstavuje možnosť odklápacej prednej časti.
Otvorená alebo „jetka“ ponúka ľahkosť, jednoduchosť, pohodlie a spravidla nižšiu cenu. Plnohodnotne ju ale využijete iba v prípade, ak jazdíte na skútri alebo cruiseri, respektíve nižšou rýchlosťou a uprednostňujete skôr pohodovú jazdu, žiaden zhon či dlhé a rýchle trasy. Za zmienku ale stojí výber z atraktívnej ponuky dizajnov.