Smartfóny blízkej budúcnosti: na čo sa môžeme tešiť?


Najväčší iPhone
Čo sa týka nadšencov firmy Apple, fanúšikov menších displejov veľmi nepotešia.  Apple predpovedá spustenie svojho najväčšieho iPhonu. Ktorý bude obsahovať 6,5-palcový displej. Firma sa domnieva, že v najbližších niekoľkých rokoch bude smartfón vyzerať viac ako tablet než telefón, pričom bude disponovať rozkladacími väčšími obrazovkami, lepšími zvukmi a kamerami, rýchlejšími procesormi a batériami s dlhšou životnosťou. Sklopný displej poskytne používateľom väčšiu obrazovku na sledovanie videí, videorozhovorov a surfovanie po internete a sociálnych médiách. Telefóny sa už roky zdokonaľujú a sklápacie obrazovky sú ďalším krokom.

mobil

Vyklápací smartfón?
Hoci vyklápací telefón môže vyvolať nostalgiu raných rokov 21.storočia, niektorí predpovedajú, že môže byť opäť pripravený na prispôsobenie ešte väčšej obrazovke. Spoločnosť Samsung naznačila, že v budúcnosti plánuje debutovať s inteligentným telefónom so sklopným displejom.
V súčasnosti existujú vyjadrenia  rôznych spoločností, ktoré sa pripravujú na prepustenie takéhoto telefónu na trh. Akonáhle chytré telefóny konečne urobia skok z telefónu do mini-počítača, je len otázkou času, kým sa smartfóny úplne odstránia a nahradia sa technológiami virtuálnej reality a rozšírenej reality, ktorá umožní vloženie virtuálnych predmetov do reálneho prostredia.
Telefóny budú tenšie
Z posledných trendov smartphonov je zrejmý čoraz viac rastúci dopyt po tenších modeloch telefónov.
Majiteľ  spoločnosti SellYourMac Brian Burke verí, že hoci smartfón budúcnosti bude pravdepodobne  ešte tenší, jeho možnosti nebudú ohrozené . Smartfóny sa stanú tenšie, kým nebudú obsahovať  nič iné ako LCD display alebo sklo. Týmto krokom budú k dispozícii možnosti pre recyklovateľné telefóny.

technologie

V budúcnosti sa tiež očakáva, že smartfóny, ktoré už dokážu ovládať mnohé inteligentné zariadenia,  budú ešte viac integrované do internetu vecí (skr. IoT) – čo znamená komunikáciu zariadení  a objektov na diaľku prostredníctvom internetu. Inteligentné telefóny budú teda súčasťou  inteligentných domov či inteligentných automobilov.