Aké rastliny pestujete najradšej?

Možno niektorí z vás teraz namietnu, že my predsa nepestujeme žiadne rastliny. To nevadí. Predsa nie všetci musíme mať rovnaké záľuby. Ale predsa len mnohí z nás tie rastliny veľmi radi pestujú. Pre tých je táto otázka stále aktuálna.

hlína

Ste vonkajší, či vnútorný záhradkár?

Ta otázka možno vyznieva trošku divne. Ale chceme tým položiť jednoduchú informáciu. Sú ľudia, ktorí sa špecifikujú na pestovanie rastlín vo vnútorných priestoroch. Buď sa jedná o svoje byty a domácnosti, alebo to môžu byť rôzne skleníky a podobne. A od toho samozrejme závisí aj typ rastlín, ktorý môžeme pestovať.

kaktus

Vonkajšie výsadby

Ľudia, ktorí sú zanietení pestovaním rastlín vo svojej záhradke alebo okolo svojho domu, častokrát vysádzajú veľké rozsiahle výsadby. Rastliny kombinujú s rôznym podkladom ako napríklad kamene, štrk alebo záhradnícka fólia. Títo ľudia majú veľmi široké portfólio možností, čo môžu pestovať. Od rôznych malých stromčekov až po pestrú sadu kvetín a rôznych jemne exotických rastlín. Takáto vonkajšia výsadba vyzerá veľmi impozantne. Ale údržba je veľmi náročná.

skleník

Máte radšej skleníky alebo domácnosti plné kvetov?

Pokiaľ patríte do tejto kategórie ľudí, pravdepodobne po vstupe do vášho bytu sa budeme musieť predierať zelenou a pestrofarebnou džungľou rôznych visiacich a iných rastlín. Avšak tieto zarastené domácnosti pôsobia taktiež veľmi zaujímavo a majú svoju špecifickú atmosféru.
Údržba takéhoto vnútorného pralesa je však taktiež pomerne náročná. Netreba síce plieť burinu a iné parazitné rastliny, ale treba pravidelne hnojiť, zalievať a častokrát aj sprchovať rôzne druhy rastlín. Čo je práca, ktorá zoberie pomerne dosť času.
Pokiaľ máte na vaše rastliny vyhradený skleník, pravdepodobne ste si tam zaviedli rôznu elektroniku zalievacie mechanizmy. V takýchto priestoroch je možné pestovať rôzne druhy exotických rastlín, ktoré by inak v žiadnom inom prostredí neprežili.
V každom prípade rastliny dodávajú svojím pestovateľom veľa pozitívnej energie a najmä kyslíku. A taktiež radosť a pôžitok z naplnenia pri tejto záľube.