Aplikácia pre cestovateľov – AIRBNB

Kto by si už raz za pár mesiacov niekam rád nevyrazil? Nemyslím teraz do kina, na kávu lebo pohár vína. To, o čom rozprávam je skôr dovolenka, alebo aspoň nejaký predĺžený víkend, niekam do blízkosti, kde nebudete musieť príliš dlho cestovať a hlavne niekam, kde budete môcť vypnúť hlavu a na chvíľu si oddýchnuť od každodenných povinností.

kancelář.jpg

Nie každý cestuje pravidelne, ale myslím si, že cestovanie aspoň z času na čas prospeje každému. Nemusíte si hneď kúpiť zrovna cestovateľský odznak a kufor celý oblepený nálepkami z celého sveta. Pokojne stačí, ak si nabalíte jednu. Menšiu cestovnú tašku a vyrazíte s rodinou, priateľmi alebo partnerom na víkend si niekam oddýchnuť. Nemusíte byť ani príliš veľký cestovateľ, aby ste mali obľubu v tom, že občas vypadnete z domu a navštívite nejaké nové, zaujímavé miesta.
Nech už je však zámer vášho cestovania akýkoľvek, v tom či onom prípade potrebujeme niekde prespať. Potrebujete miesto, kde si večer ľahnete a budete sa na ňom cítiť aspoň tak pohodlne, ako doma vo vlastnej posteli, aj keď samozrejme, na dovolenke by nám malo byť o niečo lepšie. Nájsť takéto miesto, ubytovanie kde sa budete cítiť komfortne môže, ale aj nemusí byť až také jednoduché. Závisí to od mnohých aspektov, a jedným neodmysliteľným z nich je váš vkus a samozrejme, finančná situácia.

mobilní telefon.jpg

  • Jednou z takýchto aplikácii, alebo webov, ktorá ponúka ubytovania po celom svete je napríklad Airbnb. Ako táto aplikácia funguje? Jednoducho si vytvoríte profil, zadáte kam máte v pláne cestovať, koľkí a na ako dlho. Airbnb funguje po celom svete a svoje byty, domy a apartmány na ňom ponúkajú overený hostitelia. Vyberáte si, podľa toho, ako sa vám miesto pozdáva, ako vám sedí cena, lokalita a hodnotenie. Každé miesto má hodnotenie od skutočných ľudí, ktorí tu pred tým boli a teda sa nemusíte ničoho obávať.