Cíťte sa dobre vo vlastnom tele

Čo mi pamäť siaha, vždy som bola typ ženy, ktorá chce za každú cenu zhodiť nejaké tie kilá. Vždy som si pripadala tučná. A keď som si nepripadala tučná, myslela som si o sebe, že som pri tele. Tento môj komplex začal už v detstve a tiahol sa so mnou celý život. Milovala som ženy, ktoré vedeli svoje kilá navyše aj nosiť a priala som si, aby som patrila medzi ne, no bola som tak strašne zakomplexovaná, že som nedokázala ísť ani s kamoškami von na kávu. Ťažko som prežívala strednú školu, nosila som len voľné veci, aby nikto nevidel môj pupok, ktorý mi prevísal cez nohavice. Áno, bolo to veľmi ťažké.

zrnková káva

Hovorí sa, že vždy môže byť aj horšie. To bola pravda.
Čím horšie som sa cítila, tým viac som svoje obavy a strachy zajedala. Jedla som snáď úplne všetko a čím som bola staršia, tým viac som sa objedala. Pamätám si, že som do seba raz o jednej v noci napchala veľký čokoládový koláč. Mala som niečo pred tridsiatkou a pamätám si, že to bol kľúčový moment v mojom živote. Presne vtedy som si totižto povedala, že stačilo. Že viac už nechcem byť pribratá a nechcem mať zo seba žiadne komplexy.

káva

Keď chcete zmenu, musíte začať v prvom rade od seba.
Začala som na sebe poriadne makať. Zmenila som moje stravovacie návyky a začala som cvičiť, ako sa len dalo. Napriek tomu, že kilá šli skutočne dole, potrebovala som aj niečo iné. Nech sa dialo, čo sa dialo, vždy som mala chuť do jedla. Nemohla som sa poriadne sústrediť, pretože som často myslela na samé nezdravé veci a vtedy mi pomohla káva na chudnutie. Keď som ju začala piť, bola som najprv veľmi skeptická, no nakoniec som zistila, že naozaj nemám chuť do jedla a moje kilá začali ešte rýchlejšie odbúdať. Z toho som bola skutočne nadšená. Konečne som sa začala cítiť dobre vo svojom tele. A to bolo niečo, čo som chcela dosiahnuť naozaj celý svoj život.