Deti + balkón – ako ho spraviť bezpečným

Či už bývate na prvom, alebo na ôsmom poschodí, balkón predstavuje pre vašich drobcov značné nebezpečenstvo. Možno si hovoríte, že na svoje deti predsa dávate pozor, a preto sa nemôže stať, že sa len tak vytratia z bytu a budú loziť samé po balkóne. Čert však nikdy nespí. Takáto nehoda sa preto môže stať naozaj každému, a to i tomu najzodpovednejšiemu rodičovi na svete. Ako teda balkón zabezpečiť tak, aby bol bezpečný aj pre vaše deti?Tehlový dom s balkónom s bielym zábradlím.jpg

  1. Zábradlie

Je vám pravdepodobne úplne jasné, že práve zábradlie na balkóne LMmont zohráva najväčšiu úlohu v rámci bezpečnosti, a to nie len vašich detí, ale taktiež tej vašej. Vo všeobecnosti platí, že zábradlie nesmie byť nižšie ako deväťdesiat centimetrov. To je totiž výška, v ktorej má väčšina dospelých ľudí ťažisko na svojom tele. Nižšie osoby ho majú nižšie, čo je v poriadku, no a vyšší ľudia, vyššie, takže ak meriate dva metre, mali by ste popremýšľať nad vyšším zábradlím. Ale teraz späť k deťom. Pri drobcoch by ste si mali zadovážiť zábradlie, ktoré bude aspoň o dvadsať centimetrov vyššie. Istota je jednoducho istota.

Rozhodujúca nie je len výška, ale taktiež to, či má zábradlie medzery, alebo je v celku. Zábradlie, ktoré nemá žiadne medzery, a to ani na jeho hlavnej ploche alebo pod ním, je jednoznačne bezpečnejšie.

  1. Veci na balkóne

Druhá dôležitý vec je to, aké veci máte na balkóne. Tak napríklad také kreslo v blízkosti zábradlia nie je dobrý nápad. Platí to o akomkoľvek inom nábytku. Dieťa naňho totiž môže vyliezť a galiba je na svete.Dievčatko v bielych šatách leží na gauči.jpg

  1. Dvere

Zabudnúť by ste určite nemali ani na bezpečné dvere. Z vnútornej časti by mali mať kľučku a nie je na škodu, ak sa dajú zamknúť. Z vonkajšej časti na ne vždy namontujte úchyt alebo druhú kľučku. Stať sa totiž môže i to, že vyjdete na balkón vyvesiť bielizeň, dieťa ostane vo vnútri a vy sa vymknete.