Ktorý typ motorky je vám najsympatickejší?

Pre to, že sa niekto rozhodne či už pravidelnejšie alebo len „víkendovo“ jazdiť na motorke existuje určite niekoľko atraktívnych dôvodov. Šanca spoznávať svoje blízke ako aj vzdialené okolie s pocitom slobody a zároveň komfortom na kolesách. Pre iného to naopak môže značiť praktickú dochádzku do práce a niekto v tom môže vidieť dokonca kariéru profesionálneho závodníka či príležitosť zdolávať extrémnejšie podmienky jazdy.Žena s moto prilbou na hlave.jpg
Pokiaľ sa radíte k tým, čo s jazdou na motorke súkromnejšie skúsenosti nemajú, avšak rozhodne chcete byť skôr alebo neskôr hrdým majiteľom vlastného motocykla, môžeme si predstaviť hneď niekoľko typov motoriek spolu s ich charakteristikou, respektíve informáciou o tom, pre aké podmienky sú určené. Tieto detaily dokážu byť pri výbere kľúčové, avšak to už určite viete. Spravme si preto stručnú rekapituláciu.
K známym voľbám sa radia obľúbené modely z kategórie Superšport.
Táto možnosť so sebou prináša silný motor a vysokú rýchlosť. Na druhej strane je nevýhodou nižší komfort pri sedení (aj pre spolujazdca) a samozrejme nutnosť dodržiavať maximálne bezpečie. Neskúsení jazdci sa tejto voľby môžu vyľakať, v opačnom prípade zasa riskujú zdravie. Rovnako sa však hodí pripomenúť, že pre tento štýl jazdy je zrejme najideálnejšia integrálna, čiže uzavretá prilba.
Naopak pohodlie, pohodová jazdu a luxus je typický pre Chopper, respektíve Cruiser.
Ak ste videli minimálne jeden film o motorkároch, určite máte jasnejšiu predstavu o čom je reč. Slobodná jazda a na motorke drsní chlapíci so srdcom rebela. Samozrejme filmové násilie sa nás už netýka, avšak ten samotný a závideniahodný pôžitok z dlhšej jazdy je určite zrovnateľný. Jednoducho si vyložte e nohy, chyťte sa kormanu a všetko ide ako po masle. Silnou stránkou je ich komfort a takisto štýl, nevýhodou naopak vyššia hmotnosť.Motorka, prilba, lebka.jpg
Pre milovníkov dlhšej trasy a zbieranie dobrodružstiev sú doporučené takisto modely z kategórie cestovno/turistických a pre tých, čo majú v pláne častokrát skrížiť svoju trasu tiež s hrboľatým prírodným terénom je voľba pomerne jasná, a tou je enduro.