Leštenie automobilov


Pred leštením vyčistite auto.
Pred leštením vozidlo dôkladne umyte. Buď prejdite cez automatické umývanie áut alebo ho umyte ručne. Je dôležité, aby vaše auto bolo čo najčistejšie, skôr ako začnete leštiť, pretože akékoľvek nečistoty na povrchu poškriabu farbu. Okrem toho môže byť potrebné naniesť aj špeciálne čistiace prostriedky na povrch vášho auta, aby ste dali preč všetky ťažko odstrániteľné látky, ktoré budú brániť k dokonalému vyčisteniu auta, ako je napríklad asfalt alebo decht.

čištění

Leštite opatrne
Bez ohľadu na to, či leštíte leštičkou alebo ručne, leštite pomaly a opatrne po malých častiach. Takto budete mať istotu, že leštíte správne a dôkladne.

Používajte leštičku správne
Všeobecne platí, že nezáleží na tom, či používate leštičku alebo leštíte ručne. Ručné leštenie bude trvať dlhšie, leštičkou to budete mať rýchlejšie. Ak sa rozhodnete použiť leštičku, prečítajte si návod, ako ju používať správne:
·         Najprv naneste leštiacu pastu tak, že dáte dostatočné množstvo na podložku leštičky a potom ho natrite aj na povrch vozidla predtým, než zapnete leštičku.

·         Uistite sa, že tlačíte leštičkou na povrch rovnomerne, aby ste zaistili rovnomerný tlak.
·         Leštite jednu oblasť, až kým nie je lesklá, ale zastavte pred tým, ako sa leštiaca pasta úplne vysuší.
·         Držte kábel leštičky za ramenom, aby ste ho udržali ďaleko od povrchu vozidla.
·         Keď leštička beží, udržiavajte ju v kontakte s povrchom vozidla a vypnite ju pred zdvihnutím.

mustang

·         Nikdy nedovoľte, aby sa leštiaca podložka dostala do kontaktu so zemou. Dokonca aj jedno zrnko špiny, ktoré zostalo na podložke, môže poškriabať povrch vášho auta. Ak sa podložka dotkne zeme, vymeňte ju alebo dôkladne ju umyte bez ohľadu na to, ako sa vám zdá byť čistá.
Obyčajné umývanie vášho auta pravidelne nebude stačiť na to, aby vozidlo vyzeralo dokonalo. Každé auto musí byť leštené raz za čas. Je to investícia, ale určite stojí za to.