Mobilné aplikácie, ktoré vám uľahčia cestovanie

Ako sa dopraviť v cudzom prostredí z jedného miesta na druhé? Ak preferujte na cestách požičanie auta, bez navigácie to veru nepôjde. v autopožičovni samozrejme nie je problém zapožičať aj navigáciu, lenže vychádza to zbytočne draho. Stiahnite si do mobilu Sygic. K dispozícii je aj free verzia, ale tá často zamŕza alebo nie je aktualizovaná. Preto je lepšie si ju kúpiť ako balík Európa alebo celý svet, keď ju raz kúpite máte ju doživotne zadarmo aj so všetkými aktualizáciami. Výhodou navigácie je, že vás upozorní na všetky radary, semafory, prekročenie rýchlosti a pod.

navigace

Ak radi cestujete miestnou dopravou, určite vám v mobile nesmie chýbať  Rome2rio. Stiahnutie je zadarmo a dá sa hneď používať. Zadáte odkiaľ a kam potrebujete ísť a aplikácia vám ukáže všetky spôsoby dopravy, aké sú dostupné. Autobusy, vlaky, trajekty, metro- všetko aj s cenami lístkov, odhadovaným časom prepravy a popisom cesty. Výsledky sa dajú zoradiť podľa rôznych kritérií napríklad najkratšia cesta alebo najlacnejšia. Následne vyberiete, čo vám vyhovuje a aplikácia ukáže  podrobnú trasu cesty, cestovný poriadok zvoleného dopravného prostriedku a kde kúpiť lístok.

notebook

Pri plánovaní vašej dovolenky, cesty určite potrebujete nájsť, čo je v mieste vášho pobytu zaujímavé hlavne turistické atrakcie, pláže, reštaurácie, bary, kaviarne a rôzne iné veci podľa vašich preferencií. S týmto vám vie pomôcť Tripadvisor. Táto aplikácia využíva hodnotenia ostatných cestovateľov, ktorí konkrétnu reštauráciu, bar, turistickú atrakciu navštívili a napísali na to aj recenziu. Ak sa registrujete, môžete sami pridávať recenzie a pomôcť tak ostatným.
Chceli by ste cestovať, ale bojíte sa reči a to vás odrádza? Ďalšou šikovnou aplikáciou v mobile je prekladový slovník. Existuje už viacero variant, ktoré fungujú aj offline. Voice translator alebo preklad hovoreného slova. Do mobilu nahráte vetu, ktorú chcete preložiť a tá vám bude preložená. Avšak funguje iba s pripojením na internet.