Ako sa stať vtipným?

Funny súbor
Výnimočne vtipní ľudia nie sú závislí od toho, aby si museli pamätať všetko humorné. V dávnych dobách si veľkí komici so sebou nosili poznámkové bloky, aby si hneď mohli zapísať zábavné myšlienky alebo pozorovania, prípadne nalepiť novinové výstrižky, ktoré ich pobavili. Dnes je to oveľa ľahšie – môžete totiž použiť svoj chytrý telefón a buď si nahrať to, čo vás napadne alebo si uložiť link, keď natrafíte na funny článok. Svet je zábavné miesto a vaša existencia v ňom je pravdepodobne ešte zábavnejšia. Prijatie tejto skutočnosti je požehnaním, ktorá vám ponúka všetko, čo potrebujete, aby ste denne videli humor vo všetkom, čo vás obklopuje. Jediné, čo musíte urobiť, je zaznamenať si to a neskôr tým niekoho pobaviť.  

smích.jpg
 
Príbehy namiesto vtipov
Vtip je v podstate falošný príbeh a keď ho nepodáte správne, budete vyzerať smiešne. Výnimočne vtipní ľudia radšej rozprávajú príbehy, ktoré obsahujú zábavné prvky. Ak to poslucháčom nepríde smiešne, nič sa nedeje, pretože na rozdiel od vtipu, príbeh má svoju pointu. A keď sa na vašej story ľudia zasmejú a pobavia, o to lepšie.
 
Pravidlo 3
Pravidlo 3 stanovuje vzor, ktorý končí niečím neočakávaným. Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch tipov tento vytvára napätie a prekvapenie, ktoré zvyčajne vedie k výbuchu smiechu. Uvažujte o tom ako 1 normálne, 2 normálne, 3 funny.
 
Minimum slov
V stručnosti je krása. Komici sú nútení dostať sa k vtipnej pointe čo najskôr. Určite si kľúčovú časť svojho príbehu a dostaňte sa k nej čo najrýchlejšie a vynechajte všetky nepotrebné elementy.

štěstí.jpg
 
Porovnanie vs kontrast
Pozrite sa na opačnú stránku veci. Čo je opakom toho, čo hovoríte? Ako by ste to mohli prepojiť? 
 
Spätná väzba
Spätná väzba je nesmierne dôležitá. Tu sa môžete vrátiť späť k tomu, na čo sa vaše „publikum“ reagovalo smiechom. Práve toto môže byť neskôr jeden z vašich „vtipov“, ktorý určite zafunguje a pamätajte, nie vždy len nová príhoda je zábavná, často aj spomínanie na staršie udalosti môže priniesť kopec zábavy.