Robte profesionálne snímky so stabilizátorom

Nie vždy sa nám podarí spraviť ideálnu fotku. Záber je v mnohých prípadoch roztrasený a rozmazaný. A preto sa aj na tento problém vymyslelo riešenie, a tým je gimball. Ten je ideálny pre mobilné telefóny, akčné kamery, digitálne zrkadlovky aj bezzrkadlovky.

Toto zariadenie posunie vašu digitálnu tvorbu na vyšší level. Malo by byť vašou súčasťou v prípade, ak fotíte na cestách. Ale aj v prípade, ak sa zaoberáte tvorbou kvalitných videí a fotiek, ak ste napríklad youtuber, režisér alebo kinematograf.

stabilizator

Takýto stabilizátor vám umožňuje robiť kvalitné videá a fotky bez rozmazania a trasenia, jeho ovládanie je praktické a údržba nenáročná. S funkciou tohto zariadenia sa rýchlo oboznámi aj začiatočník, ovládanie nie je nijak zvlášť komplikované. Jednoduchým a praktickým spôsobom sa dá prenášať a zbaliť so sebou na cesty. Navyše sa dá prepojiť s mobilnou aplikáciou, čím sa budú dať využívať funkcie SMART.

  • Vďaka stabilizátoru budú vaše fotografie a videá nasnímané profesionálne a v dokonalej kvalite.

Výber v ponuke stabilizátorov (gimbalov) je široký a vyberať by ste mali podľa toho, na aké zariadenie chcete tento doplnok použiť. Používajú sa pre mobilné telefóny, fotoaparáty, akčné kamery, digitálne zrkadlovky a bezzrkadlovky.

zarizeni

Rozdelenie stabilizátorov:

  • Pre mobily postačia 2- osové stabilizátory. Gimbaly na mobil majú navyše prístupnú cenu a keďže väčšina ľudí k foteniu používa práve mobil, ide o populárnu kategóriu. S moderným mobilom môžete k tomu robiť snímky v kvalite 4K s 60 FP, okamžite ich uložiť a zdieľať.
  • Pre fotoaparáty je vhodnejšie vyberať nejaký z 3- osových gimbalov. Tento doplnok na fotoaparát vám zabezpečí kvalitné zábery bez nárazov a chvenia, a to napríklad aj pri behu.
  • Pre kamery je opäť vhodné vyberať z kategórie 3- osích gimbalov. Nevyhnutný doplnok v prípade, ak chcete nasnímať zábery pri športe. Dá sa umiestniť na bicykel či prilbu, alebo na hruď.

V ponuke sa nachádzajú lacnejšie stabilizátory na mobil, ideálne postačujúce pre fotky a videá na sociálne siete, ale nájdete tam aj tie určené pre profesionálov, ktoré robia zábery v doslova filmovej kvalite.