Sivá fasáda domu – štýlová voľba pre moderné domy

Sivá fasáda domu sa stala jednou z najobľúbenejších volieb pre rodinné i bytové domy. Populárne betónové veľkomestá, no aj tiché štvrte sú ňou jednoducho pohltené. Táto farba dokáže dodať vášmu domu sofistikovaný a elegantný vzhľad.

dům

Aby váš dom však vyzeral stále skvele, je potrebné starať sa o jeho čistotu. A tak ako aj každý iný povrch, aj fasáda začne po určitom čase zvonka, a čo je horšie aj v hĺbke svojich pórov, zhromažďovať nečistoty a bude vyžadovať čistenie. Pozrieme sa teda na najlepšie spôsoby, ako správne na čistenie sivej fasády, aby bola stále v perfektnom stave.

fasáda čistá

Čistenie sivej fasády – 1 problém, ktorý má mnoho riešení

Prvým krokom, aby sivá fasáda domu, a vlastne aj akákoľvek iná fasáda, pôsobila udržiavane a zároveň bola zdravá, je pravidelné čistenie fasády. Tento proces by ste mali vykonávať minimálne raz za päť rokov, aby ste eliminovali nečistoty, zabránili tak vzniku rias a plesní a samozrejme sa vyhli aj nepríjemným zdravotným problémom, ktoré vám plesne môžu privodiť. Treba si uvedomiť, že svojpomocné čistenie sivej fasády si vyžaduje mnoho času a energie, nehovoriac o tom, že kľúčový je aj správny postup a vhodne zvolený prípravok. Riešení je mnoho, od ručného čistenia, cez tlakový čistič, až po chemikálie rôzneho druhu. Ale ktoré riešenie je naozaj najlepšie?

špinavá fasáda

Nehrajte sa na hrdinov a čistenie fasády nechajte na profesionálov

Ak sa nechcete trápiť čistením fasády sami, môžete sa obrátiť na profesionálnu spoločnosť, ktorá ponúka odborné čistenie fasád. Takáto spoločnosť bude mať vhodné vybavenie aj nenahraditeľné skúsenosti. Profesionáli vám dokážu teda dokonale a efektívne z fasády odstrániť všetky druhy nečistôt a škvŕn. Okrem toho, odborníci na čistenie fasád vedia správne zvoliť čistiaci prostriedok, ktorý je najvhodnejší pre vašu konkrétnu fasádu. Vždy si vyberajte overenú a spoľahlivú spoločnosť s relevantnými skúsenosťami, ktorá vám zaručí kvalitu a bezpečnosť čistenia.