V septembri 2019 príde na trh nová retro konzola od SEGY

V septembri 2019 príde oficiálne na trh nové zariadenie, ktoré bude určené predovšetkým pre pamätníkov populárnych videohier z 90-tych rokov ako aj pre tých, ktorí by ich kúzlo chceli objaviť i v dnešnej dobe. Áno, pôjde o retro hernú konzolu, v ktorej síce najnavštevovanejšie multiplayer hry za rok 2018 nenájdete, no zato vás poteší 40 predinštalovaných arkádových herných klasík typu Sonic, Altered Beast, Castlevania,…atď.

herni konzole

Podľa titulov už možno tušíte, že pôjde o hernú konzolu značky SEGA, a to konkrétne návrat jej najobľúbenejšej 16- bitovej konzoly z 90- tych rokov SEGA Mega Drive (v USA známa ako SEGA Genesis), no tentokrát príde na trh v menších rozmeroch (Mini).

  • Konzolu je možné zakúpiť aj cez slovenské e-shopy ako predobejdnávku už dnes, kedy je jej aktuálna cena cca 80 eur.

Zariadenie je upravené pre kompatibilitu s dnešnou dobou, čiže v prípade zapájania disponuje HDMI konektrorom, vďaka čomu ju môžete hrať cez dnešné televízie, a to v kvalitnom rozlíšení obrazu HD.
Je síce pravda, že na trhu sa už dlhší čas nachádza SEGA Megadrive Flashback, tak prečo SEGA túži vydať ďalšiu, v podstate totožnú konzolu?

  • SEGA MegaDrive Flashback, takisto ako aj Atari Flashback zverili oldschool emuláciu a výrobu spoločnosti AtGames, avšak zasvätení vedia, že celkové prevedenie a finálne produkty boli v podstate sklamaním.
  • Naopak Nintendo Classic Mini (NES mini), ktoré s týmto konceptom návratu retro hier prišlo medzi prvými, zožalo so svojou mini retro konzolou z roku 2016 úspech a viditeľné je aj oveľa kvalitnejšie spracovanie. Hold, neoslovili spoločnosť At Games.

počítačová hra
Sega Mega Drive Mini má tak za cieľ po kvalitatívnej stránke konečne konkurovať úspešnejšiemu konkurentovi a už v septembri 2018 SEGA oznámila, že pre daný projekt nájde alternatívneho výrobcu.
Zatiaľ je známe, že v konzole by sa mali nachádzať minimálne tieto tituly: Sonic The Hedgehog, Ecco the Doplphin, Comix Zone, ToeJam,, Altered Beast, Space Harrier II, Shining Force, Castlevania: Bloodlines, Gunstar Heroes.

  • SEGA Mega Drive Mini však bude nakoniec disponovať až 40-timi legendárnymi titulmi.