Výhoda kúpy predzaloženej ready made spoločnosti

Podnikatelia alebo začínajúci potenciálni podnikatelia vedia, že okrem tovaru a inventára je možné kúpiť si aj firmu. Áno, originál sa dá kúpiť založená firma s vybavenými náležitosťami, s ktorou sa dá vďaka tomu rozbehnúť podnikanie v čo najkratšom čase. Niet preto divu, že v podnikateľskom prostredí je po takomto „tovare“ rastúci dopyt. A najväčšej predajnosti sa na Slovenskom trhu so založenými firmami tešia hlavne spoločnosti s ručením obmedzeným, teda takzvané eseročky.

Z tohto hľadiska natrafíte na v danom odvetví známy pojem- ready made s.r.o. Teda stretnete sa so spoločnosťami s ručením obmedzeným „vyrobenými a pripravenými na predaj“, tak by sme asi tento pojem a hlavne jeho význam mohli preložiť do slovenčiny. Ešte lepšie by sa však hodil preklad „eseročky vyrobené za účelom predaja“.

Pero, papier, pohár

Áno, oficiálna charakteristika ready made s.r.o. je, že ide o obchodné spoločnosti, ktoré sa založili za účelom ich opätovného predaja. Teda že sa vyrobili, aby sa predali a dovtedy sa s nimi nevykonávala žiadna podnikateľská či ekonomická aktivita. Predajú sa potenciálnym záujemcom za očakávaný finančný zisk, na záujemcu sa prepíše ich obchodný podiel- predajca získa chcený kapitál ich predajom, kupujúci zasa získa založenú firmu pripravenú na podnikanie, s ktorou sa v čo najkratšom čase môže pustiť do obchodných aktivít.

  • Je to rýchlejšie, než keby zakladal vlastnú firmu a v niektorých situáciách je v podnikaní čas veľmi dôležitým faktorom.

Marketing, fixa

Predzaložené ready made majú splatené základné imanie a logicky museli podstúpiť úkony k tomu, aby boli pre záujemcov reálne využiteľné, to jest založené a dalo sa s nimi právoplatne obchodovať. Predaj spoločnosti platca dph 41business sú takisto registrované ako platcovia DPH, čo so sebou prináša ďalšie výhody a zľahčenú prácu. Sú zapísané v Obchodnom registri a za predmet podnikania majú zvolených niekoľko základných živnostenských oprávnení.