Vymrie stránka Zomri?

Humor, pamflet a satira je presne to, pri čom chcú mnohý ľudia oddychovať po ťažkom dni. Ťažká realita sa neraz premieta aj na vkuse ľudí, ktorí nechcú počúvať o vymyslenej realite a svete, v ktorom nežijú. Preto sa internet neraz chytá svojej príležitosti a snaží sa z ťažkej situácie občanov vytĺcť nielen pozornosť, ale hlavne peniaze.

média

Pasovanie sa za spasiteľa
Stránka Zomri a jej autori, ktorí majú hlavné sídlo na stránke Facebook, píšu nové riadky do dejín slovenského webu. Ale žeby sa dalo povedať, že ide o niečo pozitívne, o tom nemôže byť ani reč. Admini stránky zakrývajú svoju identitu, akoby sa báli zákona alebo rozhorčenia väčšiny, ktorá má ešte zdravý rozum. To, že na sociálnu sieť Facebook nepatria nenávistné skupiny je verejne známe. Bohužiaľ, o stránke Zomri to neplatí. Aj napriek nevhodnému obsahu, ju ľudia vnímajú ako presný odraz slovenskej reality a nie je u mnohých ani na rovnakom mieste ako extrémistické strany.

O čo sa vlastne zaujímajú?
O všeličom možnom, no nie podstatnom. Medzi ich obľúbené obete patrí aj uznávaná herečka a dáma Zdena Studenková. Tú neraz očiernili a vysmievali sa  z jej veku. Táto satira nie je vôbec smiešna a nie je to ani satira, čo si mnohý neuvedomujú. Jedná sa o urážky, ktoré by si autori asi zoči voči nedovolili. Ďalej sú u nich v kurze nevhodné a primitívne vtipy o smrti, hmotnosti a veku, no žiadne relevantné správy alebo odľahčený humor. Naopak, stránka Zomri predstavuje to najhoršie, čo na Slovensku z internetových trollov máme.

struktura

Autentickosť
Keďže mnoho fanúšikov berie túto stránku a ich vtipy za vhodné pozornosti, sami často posielajú fotky zo situácií, ktoré sa na Slovenku stávajú bežnejšie ako v iných štátoch. Takto sa spoločne falošne zavádzajú, pretože kvôli tomu nadobudnú pocit prepojenosti a rovnocennosti s adminmi. Opak je však pravdou. To, že ide len o peniaze svedčí fakt, že Zomri má v ponuke niekoľko predmetov, ktoré predávajú so svojím logom, rovnako aj knižku. Stránka Zomri teda nahliada na bežných Slovákov zhora a otvorene sa im vysmieva, keďže si myslí, že svojím nevkusom, vulgarizmami a trápnosťou osloví a vyťaží z ľudí čo najviac.