Vypnutie Bixby

·         Ak máte tieto dve zariadenia doma , teda Galaxii S8 a S8 plus a stretli ste z asistentom Bixby a prišlo vám to otravné môžete ho vypnúť. Vývojári túto funkciu preprogramovali , no to sa Samsungu nepáčilo a túto funkciu sa rozhodol aktualizovať.
·         Vďaka aktualizácii sa dá táto funkcia úplne vypnúť. To znamená že ak by ste túto funkciu stlačili , nestane sa vôbec nič. Nezobrazí sa Bixby home a ani sa neodomkne zariadenie . No to odomknutie zariadenia sa dá nastaviť.  Ľudia si po tejto aktualizácii vypnutie služby pochvaľovali no malo to jednu nevýhodu. Pri stlačení tlačidla sa zapol telefón a čakal, čo od neho budeš chcieť. Fungovalo v podstatne ako druhé tlačidlo pre zapnutie, čo je celkom zbytočné a pre mnohých aj otravné.

 nový samsung

·         Túto aktualizáciu môžete urobiť pomocou Google Play alebo priamo vo smartphone v nastaveniach – aktualizácia zariadenia. Čo je to Bixby ? Bixby je niečo ako hlasový asistent , podobný ako asistent od Google. Ide o funkciu ktorá napomáha k lepšej komunikácie z ostatnými aplikáciami. Teda všetko čo  ovládate dotykom môžete ovládať hlasom. Systém Bixby je pripravený na ovládanie v akejkoľvek situácii v akejkoľvek obrazovke. Tlačidlo pre ovládanie Bixby nájdeme hneď pod tlačidlom vypínača. Napríklad ak poviete aby sa otvorila galéria , alebo daný obrázok či fotografia , služba Bixby to urobí. No v príkazoch môžete ďalej pokračovať , napríklad stačí povedať odoslať danú fotografiu nijakému konkrétnemu človekovi a táto služba to urobí.
smartphone s mnoha funkcemi
·         Možno sa Samsung rozhodol urobiť túto zmenu aj preto , lebo nie je známa komunikácia v našich jazykoch s Bixby. Avšak Bixby sa dá ovládať anglickým jazykom. Pokiaľ viete po anglicky je táto služba vhodná. Pozor ale môže ísť o veľmi návykovú službu avšak táto služba by nemala byť voľbou pri výbere nového smartphonu ale skôr rozhoduje výkon foťák a cena zariadenia. Toto je len služba ktorá by mala byť plusom pre tieto zariadenia , s možnosťou vypnutia. Obrázky sú ilustračné ) Miki.