High-Definition Vinyl

Zatiaľ to vyzerá sľubne, plán rakúskeho startupu Rebeat prekonal prvý ťažký krok. Zohnal dostatočné množstvo finančných prostriedkov (4,8 miliónov dolárov)k realizácii plánového patentu pochádzajúceho ešte z roku 2016. Vlastne už môžeme vravieť o výrobe a o chvíľu i o nástupe na trh. Pôjde o skvelú novinku, alebo skôr vylepšený retro produkt upravený pre dnešnú dobu a mnohí ľudia už vopred tušia, že tento zrealizovaný patent skrátka musí zaujať. Budeme vravieť o druhom nástupe vinylov, ktoré sa stanú opätovnou mániou a to pravdepodobne už v roku 2019. Zrejme viacerí už vieme alebo tušíme, že LP (platne, vinyly) sa dostali do predaja znova a znova sa začínajú tešiť svojej popularite a uznaniam mnohých fanúšikov hudby. Táto informácia už pochopiteľne nie je novinkou, ale novinkou bude nový typ vinylov, ktoré onedho prinesie práve spomenutý startup Rebeat.

gramogon

Vinyly, platne, LP sa dostali opäť to výroby i na trh, nakoľko sa po rokoch alternatív ukázalo, že práve tieto dosky boli veľmi kvalitné a prinášali jeden z najlepších (ak nie najlepší) zážitok z hudby počas celej histórie prenosných diskov. Dnes sme tak svedkami toho, ako aj mnohí umelci v rokoch 2016, 2017, 2018,… nahrávajú svoje nové albumy na vinyly, alebo spustili do predaja svoje staršie albumy tentokrát vo forme vinylu. Realizácia patentu startupu Rebeat tak zdá sa, prichádza v ten pravý čas.

disk

V tomto prípade však nečakajme klasické LP, ale tkzv. HD Vinyl. Ten sa bude líšiť predovšetkým oveľa väčšou kapacitou a teda širšiemu obsahu repertoáru, ktorý takýto jeden vinyl bude môcť prehrať. Na klasickej LP platni máte povedzme 12 pesničiek, no na HD Vinyl sa ich zmestí oveľa, oveľa viac. Takýto disk bude disponovať kapacitou vhodnou pre dnešnú dobu a zároveň si ponechá toľko ospevovanú kvalitu starých LP, ako aj ich podobný dizajn i spôsob prehrávania cez gramofóny (ktoré sú takisto opäť na trhu). No aby som bol presnejší, kvalita bude ešte o poznanie vylepšená, inovovaná rovnako aj kapacita. Údajne sa máme tešiť na maximálne čistý zvuk s možnosťou prehrania až o 30% viac skladieb ako na bežných LP.