Zlaté Monte Carlo

Monako mestský štát, ozdobuje Francúzsku riviéru a dá sa skutočne považovať za Skvost Ktorý sa len tak bežne nevidí. Je ohraničené z 3 strán Francúzskom a iba jednou stranu hraničí so Stredozemným morom. Nachádza sa veľmi blízko Talianska a to iba cca 15 km a tiež krátkych 13 km od mesta Nice vo Francúzsku.

město

  • Je tu vynikajúce podnebie, pretože obyvatelia tohto mesta netrpia ani príliš vysokými horúčavami, ale tiež netrpia ani dych vyrážajúcimi zimami. Je to teda zlatá stredná cesta – zime sa to stretnutie s príjemnými jesennými 10°C, a v lete s jednými a príjemnými 25°C.
  • Je to krajina multimilionárov a normálny smrteľník byť len veľmi ťažko prežil pretože ceny sú skutočne neľudské. Obyvatelia Monaka si svoje miesto poriadne strážia, a len tak niekomu nedajú občianstvo v tomto nádhernom mestskom štáte. Je to jednoducho mesto ktorého doslova vyžaruje luxus a čistota.
  • Aj napriek tomu, že úradným jazykom je tu Francúzština, len málo kedy narazíte na niekoho, kto by ňou skutočne aj hovoril. V Monte Carle sa bežne hovorí taliančinou a samozrejme, nenarazíte asi na nikoho kto by nevedel aj po anglicky.

auta

  • Monako je typické najmä tým že sa tu nachádza veľké množstvo kasín. Povedzme si pravdu, na tak malé miesto je aj päť kasín skutočne veľa, navyše taký svetoznámych ako sú práve tieto v Monaku. Viete tomu, že aj keď nie ste vášnivý hráč, návšteva niektorí z nich skutočne stojí za to!
  • Tento štát je skutočne štátom luxusu. Narazíte tu najmä na ľudí (konkrétne pánov) vyobliekaných v drahých oblekoch, a samozrejme aj dámy v drahých šatách, ktorí jazdia po tomto meste v najluxusnejších a najdrahších autách sveta.
  • A na záver čo je skutočne zaujímavé na tomto štáte – koľkokrát živote sa vám stane, že za jeden deň dokážete navštíviť až 3 krajiny v jeden deň? Taliansko, Francúzsko a Monako sú od seba vzdialené iba pár smiešnych kilometrov. Bol by teda obrovský hriech, pokiaľ si rozumiete navštíviť túto krajinu, ne navštíviť hneď rovno všetky 3!