Google TV sa maximálne prispôsobuje potrebám užívateľov

Sledovanie televíznych programov sa už dnes presúva na iné platformy ako sú dosiaľ známe terestriálne a káblové vysielanie. Doba internetu zasiahla aj do tejto oblasti, takže hlavne mladí ľudia využívajú vymoženosti Smart televízorov nepretržite každý deň. No aj televízory využívajúce vymoženosti internetu sa neustále vyvíjajú a zdokonaľujú, preto je nevyhnutné kráčať s dobou aj v tomto smere, aby sme vedeli využívať všetky dnes dostupné výhody týchto zariadení.

android tv

Všetky známe značky televízorov vyžívajú pri svojej prevádzke základný operačný systém Android TV, ktorý je založený na množstve rôznych multimediálnych aplikácií umožňujúcich sledovanie rôznych televíznych programov, filmov a seriálov. Všetko je to v televízore uspôsobené tak, aby boli jednotlivé aplikácie pohodlne dostupné pomocou diaľkového ovládača. Televízory s Android TV operačným systémom spôsobili pri svojom nástupe na trh skutočnú revolúciu a dodnes sú obľúbené u miliónov ľudí po celom svete.

Za touto technologickou vymoženosťou stojí svetový gigant spoločnosť Google, ktorá však tak ako je tomu vždy, už po spustení Android TV začala pracovať na jej vylepšení. Výsledkom je nový operačný systém pre Smart televízory Google TV, ktorý prichádza z mnohými novinkami a vylepšeniami, aj keď tieto systémy majú množstvo funkcii spoločných.

Google TV beží vlastne nad Android TV a predstavuje nové používateľské rozhranie, ktoré je rozdelené do niekoľkých kariet, ktoré užívateľom umožňujú pohodlné a jednoduché prehliadanie relácií a filmov na základe ich zvykov pri sledovaní. Goggle TV podporuje viacero profilov, takže si vlastné profily môžu vytvárať nielen dospelí, ale aj deti. Podporuje rovnaké aplikácie ako aj Android TV, no obsah je výrazne personalizovaný. Domovská obrazovka sa prispôsobuje zvlášť každému užívateľovi televízora, ktorý si môže dokonca rôzne relácie a filmy ukladať do profilov z telefónu.

tv google

Jednoducho povedané, Google TV je pre užívateľov omnoho pohodlnejší a šitý pre každého užívateľa presne pre jeho potreby. Radosť budú mať z toho nového systému aj rodičia, ktorí môžu jednoducho filtrovať obsah, ktorý si prezerajú ich deti.