Kašeľ, sťažené dýchanie a problémy so spánkom. To všetko vám môže spôsobiť starý matrac

S partnerom sme si začali prerábať domček po starých rodičoch. V niektorých momentoch sme mali pocit, že je to nemožné, no nevzdali sme to. Ako sme tak prerábali, podotýkam, že sme sa do domu hneď aj nasťahovali, nejako sme zabudli na spálňu, respektíve na posteľ. Boli na nej staré matrace, ktoré sme poriadne vytrepali a vrátili späť na posteľ. Keďže peniaze išli do iných vecí, na nové matrace nejako neostalo. Nechcem vás unudiť na smrť, no tieto informácie sú naozaj podstatné. Na týchto starých matracoch, ktoré si musia pamätať ešte Máriu Teréziu, sme spali rok. No a zo dňa na deň prišli problémy. Spálňa so sivým závesom a veľkou posteľouRáno som mala pocit, že mám v pľúcach betón. Môj partner kašľal celé dni a niekedy sa na kašeľ budil aj v noci.
Najprv sme to pripisovali tomu, že sme na večer zatvárali okno a v spálni sme si prikurovali elektrickým ohrievačom, ktorý vzduch vysušuje. V noci teda okno ostávalo otvorené a ohrievač išiel von. Naše zdravotné problémy však nemizli a nemizli. Celá izba bola vyčistené, vydezinfikovaná, dokonca sme v nej vymenili podlahy, vymaľovali a aj okná boli otvorené. Preto sme to nedokázali pochopiť.
Jedného rána mi, doslova, zasvietila žiarovka nad hlavou. Veď my spíme na tých starých matracoch. Ešte v ten deň išli von. Biely matrac na bielom pozadíPrespali sme u rodičov a hneď ráno sme sa vybrali do predajne matracov Bratislava. Kúpili sme si úplne obyčajné matrace z pamäťovej peny, hodili ich na posteľ a čakali čo sa bude diať. Verte, či neverte, hneď nasledujúce ráno som dýchala úplne normálne a partner kašľal omnoho menej. Po týždni naše zdravotné komplikácie zmizli úplne. Je pravda, že sme u doktora neboli, myslím si však, že ak by kašeľ a sťažené dýchanie pramenili z niečoho iného ako z matracov, bola by to veľmi podivná, až nepravdepodobná, náhoda. Takže, ak spíte na starých matracoch aj vy a máte podobné problémy, určite ich rýchlo vymeňte.