Ktoré škridle sú tie naj pre šikmú strechu?

Strecha je, dá sa povedať, jednou z najdôležitejších súčastí celého domu. Nielenže chráni náš majetok pred výkyvmi počasia, ale poskytuje nám komfort, súkromie, pohodlie a okrem toho aj dotvára celkový vzhľad nášho domu. To, ako bude strecha vyzerať, by sme mali naplánovať už v samotnom projekte domu, avšak o type krytiny sa môžeme rozhodnúť pokojne už pri samotnej výstavbe domu. Škridle sú totiž na trhu dostupné v rôznych materiálových i vizuálnych prevedeniach. Spravidla sú vyrobené modernými technológiami, ktoré zaručujú dlhú životnosť a skvelé vlastnosti. Výber škridiel však závisí aj do iných faktorov. Prečítajte si, podľa čoho vybrať škridle pre šikmú strechu.

tašky na střeše

Pre svoju šikmú strechu si vyberte tie najkvalitnejšie škridle, ktoré trh ponúka

Výber škridiel určite nie je jednoduchý. Mnohí v snahe ušetriť čo najviac peňazí siahajú po nižšej kvalite, čo ich však za pár rokov jednoznačne dobehne. Trochu drahšou, no stále najideálnejšou voľbou je keramická a betónová strešná krytina. Oba typy poskytujú majiteľom komfort a dobrý pocit z bezpečnej strechy. Keramické škridle majú navyše nielen u nás, ale aj v zahraničí skutočne bohatú históriu a keď navštívite nejaké historické mesto, ručíme za to, že ich nájdete na strechách mnohých historických budov. Betónové škridle sú o niečo mladší výrobok, avšak to nič nemení na to, že takáto strecha vás prežije.

plochá střecha

Najčastejšie chyby pri konštrukcii strechy

To, či bude strecha funkčná a vydrží nám roky, nezávisí iba od toho, aké škridle si vyberieme. Dôležitý je tiež kvalitný projekt. Pokiaľ nie je vytvorený s ohľadom na všetky špecifiká domu i strechy, je možné, že strecha v konečnom dôsledku nebude disponovať takými kvalitatívnymi vlastnosťami, ako sme si pôvodne predstavovali. Medzi najčastejšie chyby pri zhotovovaní nepatrí výber škridiel, ale nevhodný sklon strechy, zlá skladba strechy alebo absentujúce snehové opatrenia. Čo sa týka sklonu strechy, pokiaľ nie je dostatočne šikmá, pod škridle je potrebné použiť takzvanú hydroizolačnú vrstvu. Za bezpečný sklon strechy sa považuje sklon 22°. Pri konštrukcii strechy je tiež veľmi dôležité latovanie a rozostupy medzi jednotlivými časťami. Ide totiž o to, že takáto konštrukcia slúžia na uchytenie skladaných škridiel.

Pri stavbe strechy myslite dopredu a vyberte si tie najlepšie škridle z ponuky. Viac informácií o tom, ako postaviť kvalitnú strechu, nájdete na webovej stránke https://krytina.sk/.