Ladenie interiéru bude pre vás hračkou

Rozhodli ste sa, že konečne vymeníte starý nábytok za nový? Staré záclony zrecyklujete a chcete nové? Namiesto maľovania ste sa rozhodli pre aplikáciu tapety? Dobre robíte. Tento novodobý spôsob zveľadenia interiéru zaujme nejednu tvorivú i menej tvorivú dušu. Keď to skusíte už nebudete chcieť robiť nič iné.
bílé záclony

Ako postupovať pri výbere záclon

Všeobecne platí, že pri výbere záclon si musíte zostaviť plán. Ten pozostáva z tvorby návrhov na dizajn záclon. Takisto k tomu prirátajte aj čas a koľko peňazí si môžete dovoliť minúť. V metrovom textile vám hravo poradia, čo je dnes v móde a pomôžu vám pri ich úprave. Prípadne sa môžete informovať na rôznych dizajnérskych fórach a časopisoch o bývaní. V televízii môžete sledovať programy, ktoré sa venujú interiérovému dizajnu a odtiaľ taktiež pochytíte finty ako by to mohlo vyzerať u vás doma. Pomocou farebného kolieska viete veľmi pekne zladiť rôzne doplnky a nábytok. Túto pomôcku uplatníte aj pri výbere záclony. K teplým odtieňom sa hodia chladné a naopak. Príkladom môže byť použitie chladnej kráľovskej modrej farby, ktorú oživíte teplou oranžovou alebo žltou farbou. To kde farby použijete je len na vás.

růžové zácloby

Ako si poradiť s tapetami

Tapety sú výraznejším doplnkom než záclony, pretože okupujú väčší priestor a je celkom nákladné ich meniť každú sezónu, než ako je tomu pri zmene záclon. Sortiment tapiet sa rozlišuje podľa materiálov, z akého sú vyrobené a taktiež aj zo vzorov a motívov, ktoré sú na nich aplikované. Pestré floristické tapety sa hodia do exoticky ladeného priestoru, pretože tam krásne zapadnú a nepôsobia rušivo. Jednoduchšie tapety s jemným motívom vyniknú v detskej izbe alebo v priestore, ktorý je už sám o sebe výrazný, ale potrebuje zjednotiť. S manipuláciou tapety si nemusíte robiť veľké starosti. Aplikácia tapety pozostáva z odlepenia ochrannej fólie a pomalého a precízneho lepenia na stenu bez bubliniek. Najlepšie bude, ak sa tejto zmene budete venovať aspoň dvaja.