Mystická Guatemala

Jedna z najfarebnejších krajín strednej Ameriky, jedno z centier mayskej civilizácie, exotické a tropické dažďové lesy – to všetko je úžasná Guatemala. Mali by ste ísť do Guatemaly, ak sa neúnavne chcete zoznámiť so skutočnými Indiánmi, zúčastniť sa na mystických šamanistických rituáloch, vidieť dediny, kde žijú potomkovia legendárnych Mayov, potopiť sa do miestnych zvykov a navštíviť úžasnú predstavivosť s jasnými farbami a nezvyčajnými tradíciami pohanskej dovolenky, Turisti z celého sveta sa ponáhľajú do Guatemaly, aby si mohli vychutnať krásu miestnej prírody a pamiatok staroveku.

guatemala

Nakupovanie v Guatemale
Guatemalskí remeselníci sa stali skúsenými pri výrobe úžasných kobercov. Krajina je tiež známa svojimi šperkami, starožitnosťami a vlnou, ktoré sa predávajú za rozumné ceny. Asi tretina ceny môže byť počas aukcie zrazená. Obchody so suvenírmi sú naplnené výrobkami, ktoré zobrazujú národný symbol : vták – quetzal. Hlavnými potravinárskymi suvenírmi z Guatemaly sú káva a čokoláda. V Antigue vyrábajú vynikajúce pečivo a majestátne kopírujú kamenné výrobky Mayov.
Najznámejší trh v celej strednej Amerike je v meste Chichicastenango. Pracuje vo štvrtok a nedeľu. Obchodníci a kupujúci sem prichádzajú zo všetkých provincií Guatemaly a všetko vyzerá tak isto, ako pred niekoľkými storočiami. Tu si môžete zakúpiť farebné tkaniny, masky, pončo z vlny, indiánske tašky, talismanské figúrky a oveľa viac.

ulice

Guatemalská kuchyňa a reštaurácie
Guatemalská kuchyňa je podobná kuchyni v Mexiku, s kukuricou, praženým mäsom, ryžou a fazuľou. Všetky jedlá sú bohato naplnené bylinami a korením. Mäso je najčastejšie varené na grile alebo dusené v hrncoch. Mäsové klobásy sú tiež obľúbené. Tradičným dezertom je burrito so sladkou výplňou, zmrzlinou alebo ovocím podľa sezóny. Tradičné jedlo nie je kompletné bez šálky silnej aromatickej kávy. Na niektorých miestach od čias Mayov sa zachovali tradície indickej kuchyne.

jezero

Zábava a atrakcie Guatemaly
V krajine sa nachádza 11 národných parkov a rezervácií rôznych druhov flóry a fauny. Tu je najhlbšie jazero v Strednej Amerike – Atitlán, svojou hĺbkou. – 340 m na úpätí sopky okolo jazera obývaného potomkov Mayov. Všetky jazerá krajiny sú pozoruhodné svojou čistotou a malebnosťou. Malé mesto Antigua sa stalo slávnym turistickým centrom vďaka svojej polohe na troch sopkách, turbulentnej minulosti a ruinám starých kláštorov. Ďalším obľúbeným miestom pre turistov je Tikal so svojimi palácmi, chrámami a pyramídami.