Ochránte svoje zásielky a ušetrite pri tom

Koľkokrát ste sa márne pokúšali fénom vysušiť premoknutú obálku, ktorá strávila vo vašej schránke upršaných pár hodín, no už sa nedala zachrániť? Text bol pravdepodobne celkom rozmazaný a rozmočený papier sa pri manipulácii ľahko roztrhol. Či už sa v obálke nachádzal len reklamný leták, alebo v horšom prípade to bolo dôležité tlačivo z úradu, takáto nepríjemná situácia dokáže poriadne znepríjemniť deň. Bolo by veľmi fajn, keby existovalo jednoduché riešenie, však?

Počuli ste už o plastových obálkach? Slovo “plast” si právom zaslúžilo negatívnu konotáciu, ktorú dnes má, no v prípade plastových obálok sa z neho stáva nenahraditeľný prostriedok. Nejde len o to, aby vaše zásielky unikli pred znehodnotením vodou. Plastové obálky majú množstvo výhod, vďaka čomu sú spoľahlivým prostriedkom na balenie zásielok.

plastové obálky

Prvou z výhod je už spomínaná schopnosť chrániť svoj obsah pred vodou a pachmi. Preto môžete pokojne do takejto obálky zabaliť napríklad aj textil, či listové zásielky a dostanú sa k prijímateľovi bez poškodenia. Pri odosielaná listových zásielok určite oceníte aj to, že plastové obálky majú zvnútra čiernu farbu, a text teda nepresvíta a nie je čitateľný z vonkajšej strany, čo zabezpečuje diskrétnosť.

poštové balíky

Použitím plastovej obálky predídete použitiu zbytočne veľkých škatúľ, čím tiež ušetríte na poplatkoch za poštovné, keďže obálky sú v ponuke v mnohých veľkostiach. Najmenšie majú len pár centimetrov a do tých väčších pokojne zabalíte napríklad aj väčší kus oblečenia. Takýto spôsob balenia je obzvlášť výhodný, ak prevádzkujete e-shop a odosielate balíky pravidelne. V takomto prípade je skvelou voľbou sto kusový balík týchto obálok, ktorý vám na nejakú dobu vydrží a vy opäť ušetríte. Na základe vášho štýlu si môžete tiež zvoliť aj farbu obálky, pretože okrem klasických čiernych a bielych sú v ponuke napríklad aj červené, modré, ružové a iné.

Plastové obálky sú vo všeobecnosti veľkým pomocníkom, či už pri jednorazovom alebo pravidelnom odosielaní balíkov, ktoré jednak týmto spôsobom ochránite pred znehodnotením a na druhej strane vám tiež uľahčia život a ušetria peniaze.