Skúste niečo moderné, vyberte si sklenené dvere

Sklo je veľmi originálny materiál a z hľadiska interiérových doplnkov zostáva stále viac obľúbený. Sklo je dnes populárne napríklad vo forme sklenených zábradlí či dokonca schodov, ale asi najčastejšie s i ho spájame s dverami. Posuvné sklenené dvere LMmont odzrkadľujú všetky vlastnosti, ktoré nám a našim interiérom môžu takéto dvere poskytnúť. Na základe akých konkrétnych vlastností ich teda stále viac ľudí uprednostňuje pred tými klasickými, drevenými?

Ako prvé vás asi napadne, že hlavným dôvodom je ich moderný, luxusný a štýlový dizajn.

A áno, to je jeden z hlavných dôvodov, hoci v tomto prípade nevravíme len o nejakom krátkodobom trende, o nejakom módnom doplnku. V prípade sklenených dverí hovoríme stále o nadčasovom prevedení, ktoré má naďalej silný potenciál do budúcna. Samotný vzhľad je jedným z faktorov, ale sú to následne aj vlastnosti ako priepustnosť svetla či optické zväčšenie interiéru. Získate s nimi priehľadnejšie priestory, lepšiu orientáciu v miestnostiach a dajú sa umiestniť napríklad tam, kde nie sú v dosahu okná. Na rozdiel od drevených dverí totiž neprinesú tmu, ale naopak- svetlo.

kúpeľňa, sklenené dver

  • Sú vode odolné, preto sa môžu umiestniť aj do kúpeľne, no vďaka ich atraktívnemu dizajnu s nimi môžete odzdobiť prakticky akúkoľvek interiérovú časť.

koridor, dver

Číre sklo je priesvitné a ako už bolo spomenuté- má schopnosť prepúšťať do interiérov svetlo, avšak z hľadiska súkromia je možné, že táto voľba nemusí vyhovovať každému, či nemusí byť vhodná do každých priestorov. Aj z tohto dôvodu sú preto na výber výplne s mliečnym a dymovým sklom, farebné sklá alebo tie, čo budú poznačené potlačou či rôznymi grafickými motívmi.

  • Ak je vám sympatická idea vlastnenia sklenených dverí, ale predpokladáte, že budete mať problémy s voľným miestom, žiaden strach. Práve preto sú totiž populárne typy sklenených dverí s posuvným otváraním.